Lemin pilkkimestariksi Timo Kärmeniemi

Lemin pilkkimestaruus 2022 ratkottiin aurinkoisessa säässä Kotalahdessa 12.3.

Tulokset:
Lemin mestaruus
1. Timo Kärmeniemi 6030g.
2. Markku Pekkanen 4883g.
3. Mika Kärmeniemi 2904g.

Lapset:
1. Martta Kärmeniemi 296g.
2. Aadam Olkku 11

Naiset:
1. Terttu Huhtiniemi 3333g.
2. Pirjo Huopainen 2927
3. Varpu Korhonen 2764
4. Arja Villanen 2753
5. Leila Heikkinen 2209
6. Kaija Heikkinen 1789
7. Kirsti Pohjonen 970

Miehet 60:
1. Jaakko Villanen 6938g.
2. Antero Hartonen 5937
3. Jorma Huhtiniemi 5397
4. Markku Pekkanen 4883
5. Eino Lötjönen 3993
6. Leo Korhonen 3052
7. Pekka Turunen 2416
8. Kari Autio 2335
9. Reijo Saira 2202
10. Kari Haiko 1973
11. Kaiku Kärmeniemi 1848
12. Olli Lahtinen 1693
13. Lassi Hietamies 1478
14. Olavi Punkka 1238
15. Hannu Pohjonen 1138
16. Valto Saira 883
17. Reino Kiesilä 856

Miehet, yleinen
1. Markus Lyömiö 9683g.
2. Jani Hartonen 9602
3. Antti Saira 7855
4. Jukka Uronen 6644
5. Timo Kärmeniemi 6030
6. Mika Kärmeniemi 2904
7. Juha Lairi 2353
8. Timo Kapiainen 2134
Tomi Karhu 2134
9. Juha Pöllönen 1775
10. Antti Kapiainen 1660
11.Jyrki Olkku 103

Hyvän mielen hiihtokilpailut, tulokset

Hyvän mielen hiihtokilpailut hiihdettiin perjantaina 11.3. Kotalahden upeilla laduilla. Meillä oli mukava tapahtuma!

Tulokset:
200 metriä
Tytöt:
1. Hilda Kela 03:51,0
Pojat:
1. Eemil Taipale 04:46,2

500 metriä
Pojat
:
1. Veeti Taipale 04:03,0

700 metriä
Tytöt:
1. Iida Kinttu 03:30,5
2. Elsa Käyhkö 03:43,3
Pojat:
1. Tuomas Suursalmi 03:49,7
2. Aadam Olkku 04:36,0

1000 metriä
Tytöt:

1. Martta Kärmeniemi 04:23,9
Pojat:
1. Elias Kinttu 04:06,9
2. Toivo Suursalmi 04:51,2

1500 metriä, Aikuiset
1. Juha Turunen 11:02,7

Uimin kesäkisojen tulokset

Tasoitusjuoksu, 2014 ja sen jälkeen syntyneet tytöt

  1. Iida Kinttu
  2. Elsa Käyhkö
  3. Edith Melasniemi
  4. Cilla Pöyhiä
  5. Neela Sihvonen
  6. Karla Kunttu
  7. Venla Helkala’
  8. Hilda Kela

Tasoitusjuoksu, 2014 ja sen jälkeen syntyneet pojat

  1. Unto Näivä
  2. Vilho Kinttu
  3. Eemi Sihvonen
  4. Alvin Muukkonen
  5. Aadam Olkku
  6. Vilfred Stenius

Tasoitusjuoksu, 2006 – 2013 syntyneet tytöt

  1. Elli Kinttu
  2. Edda Stenius
  3. Olivia Ayoade
  4. Lykke Stenius
  5. Kiira Kunttu
  6. Martta Kärmeniemi
  7. Hilma Kinttu
  8. Emma Kurkinen
  9. Moona Hovi

Tasoitusjuoksu, 2006 – 2013 syntyneet pojat

  1. Oskar Hovi
  2. Elias Kinttu
  3. Eetu Kinttu
  4. Aston Stenius
  5. Frank Melasniemi
  6. Heikki Helkala
  7. William Celvin
  8. Niilo Junnonen

Perheviesti

  1. Perhe Hovi II (Heikki, Moona, Kiira)
  2. Perhe Hovi (Bea, Oskar, Saul)
  3. Perhe Melasniemi (Joel, Frank, Elli)
  4. Perhe Junnonen (Mari, Niko, Niilo)
  5. Perhe Stenius (Edda, Lykke, Nasti)
  6. Perhe Olkku-Hartikainen (Jenna, Aadam, Jyrki)

Joukkuetikkakisa

  1. Joukkue Stenius (Aston, William, Johannes)
  2. Joukkue Melasniemi (Frank, Elli, Edith)

Pussijuoksuviesti

  1. Miehet (Saul, Oskar, Jyrki, Aadam, Frank, Joel, Johannes, Olof, Tarmo, William, Aston)
  2. Naiset (Bea, Jenna, Moona, Kiira, Anneli, Anu, Olivia, Ira, Edda, Lykke, Martta)